Zmierz się z mięsem - poznaj fakty i mity
Popularność zdrowego stylu życia, a co za tym idzie wzrost świadomości konsumenckiej to w ostatnich latach nieustannie rozwijający się trend. Programy kulinarne odnotowują rekordy oglądalności, a Polacy coraz chętniej eksperymentują w kuchni i przechodzą na rozmaite diety. Często jednak mylnie za głównego wroga stawiają mięso. Czy mają rację? Zmierzmy się z faktami i mitami dotyczącymi mięsa.
Opinia: Mięso jest zbędne dla organizmu człowieka
Taką opinię najczęściej słychać od osób, które preferują dietę wegetariańską oraz wszystkie jej pochodne.
Miażdżyca - badajmy poziom cholesterolu u dzieci
Wywiad z prof. dr hab. Markiem Naruszewiczem, Honorowym Przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą
„Polskie dzieci mają już „przyrodzony” do polskiej nacji jeden z najistotniejszych czynników ryzyka. Jaki? 80% polskich dzieci ma próchnicę. To jest stan zapalny, który nawet przy niskim poziomie cholesterolu jest czynnikiem ryzyka. I jak do tego nałoży się chociaż minimalnie wyższy poziom cholesterolu – miażdżyca gwarantowana”.
CHOROBY SERCA W POLSCE
- 1) Panie Profesorze, jak dużym problemem są choroby serca w Polsce?
Choroby serca i układu krążenia to bardzo istotny problem dotyczący polskiej populacji. Corocznie, ponad połowa wszystkich zgonów następuje właśnie na skutek przyczyn kardiologicznych. Choroby serca w Polsce są częstszą przyczyną zgonu niż przeciętnie w innych krajach Unii Europejskiej.
- 2) Ile osób w Polsce ma podwyższony cholesterol?
Zbyt wysokie stężenie cholesterolu występuje u ponad połowy dorosłych Polaków – wśród ok. 6 mln jego stężenie jest tak wysokie, że wskazane jest podjęcie leczenia. Niestety, robi to tylko jeden na pięciu pacjentów. Szczególnie dlatego, że mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ma podwyższony cholesterol, bo mało kto robi regularne badania.
Jak przeżyć Wielkanoc bez wyrzeczeń i wyrzutów sumienia?
Święta wielkanocne tuż tuż, a wraz z ich nadejściem szykuje się moc pysznego jedzenia i wielogodzinnego biesiadowania przy rodzinnym stole, które mogą zniweczyć trudy związane z odchudzaniem i zdrowym odżywianiem, na które udało nam się w końcu przestawić. Jak pozostać w dobrej formie, nie cierpiąc przy stole katuszy, a jednocześnie nie zadręczając się wyrzutami sumienia?
Każda przesada jest zła. Na dobre nie wyjdzie nam ani wielkanocne łakomstwo ani żywieniowy reżim, który zmusza do zadowolenia się jedynie patrzeniem na świąteczne potrawy, a nie ich skosztowaniem.
Floating czyli nowy sposób na walkę ze skutkami cywilizacyjnego stresu
Kosmos to nie jedyne miejsce gdzie ciało może być wolne od grawitacji. Obecnie stan nieważkości można również uzyskać w specjalnej kapsule wypełnionej wodą! Obniża ona stres i łagodzi napięcie, które mogą być przyczyną wielu dolegliwości i chorób. Floating to nowy skuteczny, bezpieczny i nieinwazyjny sposobów na wyciszenie.
Czym jest Floating?
Floating to inaczej Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej. Polega ona na maksymalnym ograniczeniu bodźców docierających do nas z zewnątrz, zmniejszając je o ok. 90%.
Ciągle zmęczenie? Sprawdź, dlaczego
Brakuje ci energii, w ciągu dnia często odczuwasz senność, a do tego dokuczają ci bóle i zawroty głowy? Zwykle w ten sposób organizm sygnalizuje, że musisz się wreszcie porządnie wyspać i nieco zwolnić tempo. Za takimi objawami mogą jednak kryć się też poważne problemy ze zdrowiem. Jeśli więc zauważasz u siebie chroniczne zmęczenie, nie bagatelizuj go i sprawdź, z czego wynika.
Podstawowe błędy przy odchudzaniu
Pamiętasz jeszcze swoje noworoczne postanowienia? Minęło dopiero kilka miesięcy, a ty już zapomniałaś o tym, że w tym roku miałaś być naprawdę fit i wreszcie pozbyć się nadmiaru kilogramów. A może winny temu wcale nie jest słomiany zapał – być może masz na sumieniu któreś z najczęściej popełnianych podczas odchudzania błędów, na przykład…
- Jesz za rzadko
Dlaczego jedzenie zalecanych przez dietetyków czterech-pięciu posiłków dziennie w około trzygodzinnych odstępach jest takie ważne? – W ten sposób nie dopuszczamy do odczuwania silnego głodu, związanego najczęściej z obniżeniem się poziomu glukozy we krwi, a także unikamy sytuacji, w której organizm karmiony nieregularnie zaczyna magazynować kalorie – tłumaczy dr Monika Dąbrowska-Molenda, dietetyk ze Szpitala Medicover.
Miałeś zawał? Porozmawiajmy o seksie
Zawał serca to nie tylko ogromne zagrożenie dla zdrowia, ale też bardzo traumatyczne przeżycie, które rzutuje na resztę życia. Trzeba jednak pamiętać, że po zawale serca można nie tylko wyjść ze szpitala, wrócić do pracy, ale też normalnie uprawiać seks. Najważniejsze jest, aby porozmawiać z lekarzem o swoich obawach i oczekiwaniach.
W przypadku większości mężczyzn nie ma przeciwwskazań do powrotu do aktywności seksualnej po zawale serca. Problemem są przede wszystkim obawy pacjentów, którzy wstydzą się na ten temat rozmawiać ze swoim lekarzem. Brak wiedzy wywołuje strach przed powrotem do współżycia.
Podziemie Erotyczne Kobiet: Jak rozpocząć zabawę z wibratorem
Otwieram Podziemie Erotyczne Kobiet, bo chcę żeby kobiety czuły się silne i swobodne w przestrzeni seksualnej. Wstyd, niepewność, brak praktycznej wiedzy na temat seksu i brak wiary, że kobiece potrzeby też się liczą, odbierają nam głos potrzebny do mówienia o tym, czego chcemy i czego nie chcemy w łóżku. Zapraszam wszystkie panie: studentki, emerytki, matki i córki, babcie i przyjaciółki, lekarki i nauczycielki. Każda z nas zasługuje na udane życie erotyczne. Już w marcu 2017 zapraszam na dwa pierwsze spotkania w Warszawie.
Dieta osoby z chorobą nowotworową
Dieta osoby z chorobą nowotworową powinna być zbilansowana i dopasowana do indywidualnych potrzeb. Odpowiednie wsparcie żywieniowe stanowi niezwykle istotny element terapii onkologicznej, dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. Mając na uwadze tę kwestię, 10 lutego 2017r. Nutricia Medyczna zorganizowała warsztaty „Żywienie w chorobie onkologicznej”, podczas których pacjenci oraz ich opiekunowie, w towarzystwie znanych blogerów kulinarnych, mieli okazję zgłębić zagadnienie żywienia w tej chorobie.
Choroba nowotworowa znacząco zmienia zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki odżywcze. Z tego powodu pacjenci powinni stosować odpowiednio skomponowaną dietę, która odżywi ich organizm i może pozytywnie wpłynąć na zminimalizowanie niektórych skutków ubocznych chemioterapii oraz poprawić tolerancję leczenia.
Jak złagodzić napięcie przedmiesiączkowe?
Za objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) odpowiada wysoki poziom progesteronu, w II fazie cyklu, który obniża się przed miesiączką. Jednak wpływ na nastrój przed okresem, ma również obniżony poziom serotoniny i dopaminy. Dlatego, aby złagodzić emocjonalne dolegliwości PMS, można stosować preparaty z ekstraktem z kwiatu szafranu, inozytolem czy tryptofanem.
Przez znaczną część życia
PMS (Premenstrual Syndrome), czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego, dotyka w różnym stopniu większość kobiet, które na dodatek muszą radzić sobie z nim od momentu dojrzewania, aż do menopauzy.
Otyłość - choroba, którą musimy leczyć
W Polsce aż 1,5 mln osób choruje na otyłość olbrzymią, a operowanych jest zaledwie 1,5 tys. rocznie. W naszym kraju znajduje się jeden z 3 najbardziej doświadczonych, w leczeniu balonem żołądkowym, ośrodków na świecie. To nieinwazyjna i skuteczna metoda, którą stosuje się również przy mniejszej otyłości i nadwadze.